فلوکامپیوترها از مهمترین تجهیزات موجود در پالایشگاههای گازی می باشند که بایستی داده های مربوط به فلومترها و آنالایزرهای گاز را بطور مداوم پایش کرده و یک تصویر کلی را دراختیار کاربران سیستم قرار دهند .

اهمیت فلوکامپیوترها از آنجا مشخص می شود که اگر در عملکرد آن اشکالی پیش آید ممکن است پالایشگاه دچار مشکل در عملیات فرآیندی گردد. از این رو عملکرد صحیح فلوکامپیوتر و پایش اطلاعات آن در عملکرد صحیح پالایشگاه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

برای پایش کامل داده های فلوکامپیوترها استفاده از سیستم مانیتورینگ یا اسکادا الزامی می باشد. از آنجا که فلوکامپیوترها داده های بسیاری دارند، طراحی یک پنل جامع از وضعیت داده ها و تحلیل داده ها بصورت گراف و همینطور اطلاع رسانی سریع از وقوع خطاها می تواند به بهبود فرایندها در پالایشگاه کمک نماید.

در کنار طراحی پنل جامع، ثبت داده ها و گزارش گیری ازآنها در بازه های زمانی دلخواه کمک بسیاری در بهبود شرایط و تصمیم گیری های آتی می نماید.

شرکت کراس صنعت مانا از شرکت های توانمند در حوزه اجرای سیستم های اسکادا و مانیتورینگ صنعتی در ایران می باشد که با تجربه بالا در اجرای سیستم های مانیتورینگ در پالایشگاه ها و آشنایی کافی با تجهیزات موجود در پالایشگاه ها، توانی طراحی و اجرای سیستم مانیتورینگ فلوکامپیوترها را دارا می باشد.

اجرای سیستم مانیتورینگ فلوکامپیوترها این امکان را فراهم می کند تا غیر از اپراتورهای اتاق کنترل که اطلاعات و تعطیل های فلوکامپیوتر را رصد می کنند، افراد مسئول و مدیران نیز دسترسی به سیستم داشته باشند و بصورت برخط داده ها و گزارشات را مشاهده نمایند.

لطفاً جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای سیستم مانیتورینگ فلوکامپیوتر با ما تماس حاصل فرمائید.