اینورتر بوستر پمپ

امروزه با توجه به افزایش ساختمانهای بلند مرتبه و برج های مسکونی , اداری و تجاری , بوستر پمپ ها نقش ویژه ای در آسایش و رفاه ساکنین این ساختمانها دارند و از کار افتادن بوستر پمپ ها سبب ایجاد ناراحتی و استرس میان ساکنین میشود . حال بیایید بررسی کنیم که چه چیزهایی باعث میشود تا بوستر پمپ ها دچار مشکل شوند.

1- ایجاد نشتی در لوله ها , لرزه گیرها و اتصالات

یکی از دلایلی که سبب میشود تا سیستم آرسانی دچار نشتی آب شود , استارت لحظه ای الکتروپمپ و ایجاد ضربات کله قوچی در لوله ها میباشد . برا حل این مشکل پیشنهاد میشود از کنترل دور موتور برای راه اندازی نرم استفاده نمایید تا در نتیجه ضربات کله قوچی در سیستم آبرسانی بوجود نیاید.

 2- از کار افتادن پرشر سوییچ

پرشر سوئیچ ها بخاطر عملکرد مکانیکی بسیار زود مستهلک میشوند و در صورت از کار افتادن پمپ یا دائما روشن است یا دائما خاموش . پیشنهاد ما برای رفع این ایراد بزرگ استفاده از پرشر ترانسمیتر به همراه کنترل دور موتور یا اینورتر میباشد . استفاده از این دو تجهیز باعث میشود تا همیشه فشار آب داخل لوله ها ثابت بماند.

3- استارت های لحظه ای الکتروموتور

با توجه به اینکه فشار آب داخل لوله ها همیشه ثابت نیست الکتروپمپ دائما روشن و خاموش میشوند که باعث میشود تا جریان لحظه ای در حدود 5 برابر از شبکه بکشد و این موضوع سبب مستهلک شدن الکترو موتور و تجهیزات الکتریکال میشود . پیشنهاد میکنیم از کنترل دور موتور یا اینورتر برای راه اندازی نرم موتور استفاده کنید یا طول عمر تجهیزات الکتریکال شما افزایش پیدا کنند.

در نهایت بایستس ذکر کنیم که نصب اینورتر برای بوستر پمپ میتواند به کاهش چشمگیر هزینه های تعمیرات منجر شود , بطور مختصر مزیت های نصب اینورتر برای بوستر پمپ شامل موارد ذیل میباشد

  • کاهش ترکیدگی لوله ها به دلیل کاهش فشارات کله قوچی
  • راه اندازی نرم موتور و کاهش اصطحلاک موتور
  • بهینه سازی مصرف برق و کاهش هزینه انرژی
  • یکنواختی فشار آب در لوله ها

با اینورتر های مختلف میتوان بوستر پمپ ها را راه اندازی کرد اما بعضی از اینورترها پارامترهای مخصوص راه اندازی پمپ را دارا میباشند . پیشنهاد میکنیم برای آشنایی با این درایو ها به صفحه اینورتر های مخصوص بوستر پمپ مراجعه فرمایید